Уже багато років тут не чути дзвоника, що кличе на урок — колишнє приміщення школи № 14 на вулиці Залізничній давно покинуте, навколо все позаростало хащами, завалене купами сміття. Всередині розруха відчувається ще більше, дах дірявий, стіни у тріщинах, дерев’яна підлога зогнила. Прикметно, що одна з будівель школи, яка мурована з польської цегли ще 1911 року, все ж збереглася значно краще, ніж споруди по сусідству, облицьовані за радянських часів.
Міська влада довго не могла домовитися, що зробити із занедбаними приміщеннями. Свого часу депутати пропонували навіть знести старі напіврозвалені будівлі або ж продати їх з аукціону. Спроба продати з молотка кілька років тому була, але невдала — ніхто торгами не зацікавився. Натомість місцеві жителі мріяли, щоб хтось облаштував тут дитячий садок, який дуже потрібен мікрорайону.
Нещодавно покинутій школі таки знайшли нове застосування: три з п’яти будівель передано на баланс Пластовому центру у Рівному, в якого є свої плани щодо території. Адже у місті є понад 300 пластунів, а зібратися їм всім разом — ніде.
Що з усім цим буде далі — розповіла в ефірі «Українського радіо» директорка Дитячо-юнацького Пластового центру міста Анна Березинська:
— Це питання не одного, а трьох-десяти років. Все залежить від того, які будуть можливості. Але ми це зробимо, і це буде великий гарний простір не тільки для пластунів, а й для громади міста.
На цій території хотіли б облаштувати скеледром, тир, актові зали, кімнати, у яких могли б переночувати 70–100 дітей. Ми вже почали збирати концепцію, як діти бачать, що там має бути — вони пишуть свої мрії, ідеї. Потім ще хочемо запустити таке опитування і будемо тоді працювати з дизайнерами, ідеями, як воно має виглядати, як його реалізувати.
Наразі провели толоку, під час якої зібрали сміття та обрізали непотрібні кущі й дерева. Загалом територія колишнього навчального закладу — у неналежному стані, а приміщення є аварійними. Для того, щоб це довести, треба робити оцінку, багато документів. Думаю, маленькими кроками все зробимо. Там є такі приміщення, які вже підлягають знесенню, а є ті, які будуть підлягати реконструкції.
Територію треба всю чистити, вона дуже велика — ще буде не одна толока, нам будуть необхідні інструменти та люди. До минулої толоки упродовж дня долучилися 22 особи. Ми прибирали кущі всі і сміття, яке було під ними: пляшки, шприци, багато ліків… Дітей ми не запускаємо туди, поки не приберемо, тому що це небезпечно. Ми розчистили хащі, які ведуть до входу в школу.
Вірю, що влада нам допоможе, тому що коли збільшимо простори, у нас з’явиться більша кількість дітей. Я сподіваюся, що приєднаються з Басівкутської громади люди, які допоможуть дітей з тої території забрати в Пласт. Вірю, що коли ми трошки реалізуємося, нам додадуть ставки, щоб було більше керівників гуртків.
Олена РАКС.