Різноманітність вибору обсадних труб для облаштування нових свердловин на воду, зумовлений не лише доступністю цінового асортименту, а й необхідністю підібрати той варіант матеріалу, діаметру та товщини стінок, який оптимально підійде під запити та можливості самого замовника. Саме тому, послугу буріння свердловин Київ та в межах Київської області краще замовляти у перевірених майстрів, які якісно виконують роботи та надають відповідні гарантії. Дійсно, за умов відповідального та професійно підготовленого комплексного підходу глибока артезіанська свердловина успішно прослужить протягом кількох десятиліть (близько 50 років).
Особливості вибору обсадних труб за матеріалом їх виготовлення
Будь-які технічні параметри, яким мають відповідати обсадні труби для тієї чи іншої свердловини, визначаються в перш за все за характеристиками подальшої експлуатації об’єкта індивідуального водозабезпечення, наприклад, обслуговування приватного будинку протягом року, сезонний полив, створення резервного джерела водопостачання, в промислових цілях тощо. Виходячи з цього критерію, майстри можуть правильніше розрахувати необхідний обсяг води на добу, а вже від цього залежить, на яку глибину буде проводитися буріння (відстань до потрібного водоносного горизонту), якої потужності має бути насос та відповідно в який діаметр обсадної труби його можна розмістити максимально зручно.
Що потрібно знати про вибір обсадних труб за матеріалом?
Оптимальний розмір внутрішнього діаметру обсадного свердловинного обладнання залежить від:
- глибини, на яку буде пробурена нова якіснасвердловина на воду, чим глибше розташоване джерело, тим міцнішим має бути матеріал, з якого виготовляються обсадні труби, щоб витримувати тиск, не деформуючись під його впливом, найміцнішими вважаються вироби з чорної сталі, проте сучасний вибір з нПВХ-матеріалів поступово стає лідером на ринку;
- стійкості до корозійного пошкодження;
- бюджетної спроможності замовника, оскільки обладнання з різного матеріалу відрізняється не лише технічними характеристиками, а й ціною.
Остаточний вибір варто робити лише після консультації з фахівцями, які й забезпечуватимуть виконання бурових робіт.
Особливості вибору обсадних труб за діаметром та товщиною стінок
Питання діаметра обсадних труб майстри обговорюють ще до того, як розпочати буріння нової свердловини, оскільки від цього параметру залежить вибір техніки, якою ці роботи проводитимуться. Також варто розуміти, що чим більшим має бути обсяг води, отриманий за годину роботи насоса, тим більшим має бути діаметр труб. Найчастіше в аспекті співвідношення ціна-якість замовники обирають 70-105 мм, рідше – 125 мм.
Що стосується товщини стінок, наприклад, для труб діаметром 125 мм з нПВХ-матеріалу, то:
- для неглибоких свердловин в м’яких ґрунтах (до 20-25 м) можна брати вироби з товщиною 5 мм;
- об’єкти з глибиною 35-40 м та з наявністю помірного тиску на стінки, краще облаштовувати труби товщиною стінок 5,5 мм;
- для буріння свердловини до водоносних горизонтів на глибині 70-75 м, варто обирати не менше 6 мм;
- для споруд з глибиною понад 80-120 м необхідно проводити облаштування обсадними трубами товщиною не менше 7,4-8 мм.
Обираючи потрібний варіант, вкрай важливо не намагатися заощадити саме за рахунок гіршого матеріалу або ж меншої товщини стінок, оскільки через природний тиск на поверхню, вона досить швидко може деформуватися й тріснути, що зробить свердловину непридатною для подальшого використання.
Особливості вибору обсадних труб для свердловини на пісок
Як і в будь-якому іншому випадку, вибір обсадних труб для свердловини на пісок має проводитися за участі кваліфікованих фахівців, оскільки від правильності врахованих факторів залежить не лише якість води і продуктивність свердловини, а й загальна тривалість її експлуатації. До того ж лише при забезпеченні індивідуального підходу до розробки проєкту нового буріння майстри зможуть запропонувати той варіант облаштування, який підійде замовнику згідно з його потребами й фінансовими можливостями.