Рецепт простого та ефективного засобу
Полуниця – досить вибаглива рослина на городі, яка потребує догляду. Перший весняний урожай ягід залежить багато в чому від погодних умов, ґрунту, а також підживлення рослини.
Причини малої кількості або відсутності плодів
- Якщо полуниця цвіте, а ягід дає мало, причиною може бути брак запилення і відсутність бджіл.
- Якщо в момент цвітіння полуниці часто йдуть дощі – це призводить до нестачі запилення, адже дощ заважає комахам.
- Відсутність урожаю також може говорити про те, що грядка полуниці просто застаріла, адже її оптимальний термін 3-4 роки, після чого полуницю потрібно пересаджувати в інше місце.
- Ще однією поширеною причиною відсутності плодів можуть стати погодні умови минулої зими. Сильних заморозків деякі сорти полуниці не переживають і гинуть.
Як доглядати за полуницею навесні
Важливо враховувати, що добрива вносять тільки з другого року життя кущів полуниці. Як тільки зійде сніг та потеплішає, відразу можна полити кущі настоєм кропиви, попередньо настоявши його 3-4 дні.
З середини квітня можна починати очищати кущики полуниці від сухого і болючого листя і розпушувати землю, щоб коренева система стала швидше рости.
Потім варто вперше удобрити кущі. Зробити це можна за допомогою розчину сечовини або коров’яку (1 ч. л на 10 л води). Це найефективніший засіб для підживлення полуниці.
Полуницю також можна обробити за допомогою спеціальних препаратів, які продаються в садових магазинах, але немає нічого кращого, ніж натуральне добриво. Адже в чому тоді сенс вирощувати полуницю самостійно, якщо «хімічні» ягоди можна купити й в магазині.