Вибір правильного взуття для спорту — запорука успішних тренувань та ігор, а також безпеки. Особливо це стосується взуття для футболу. Цей популярний вид спорту завойовує загальну увагу на тлі тренду здорового способу життя, тому любителів та професіоналів стає дедалі більше. Для кожного з них необхідні спеціальні бутси для футболу, які потрібно правильно підібрати за різними параметрами та за якими треба грамотно доглядати. Розглянемо, що таке бутси та як правильно їх вибирати, з оглядом на різні типи підошов і призначення.
Більше інформації про футбольні бутси можна знайти тут: https://soccerpoint.com.ua/butsy-ua/.
Що таке бутси?
Бутси для гри у футбол, які ще називають бампами, пампами та копами, уналежнюються до виду спеціального спортивного взуття, призначеного для футбольних ігор на різних покриттях. Вони є спортивними черевиками із шипами, що забезпечують міцне зчеплення під час гри. Характерна риса бутс – досить високі шпильки на підошві.
Чому не можна грати у футбол у звичайних кросівках?
Грати у футбол у непрофесійних кросівках на будь-якій поверхні, чи то в залі, чи то на полі, завжди травмонебезпечно для гравця. Звичайне взуття немає достатнього зчеплення з покриттям. Внаслідок цього можуть виникати розтягнення зв’язок або вивих ноги. При ковзанні вологим полем у звичайних кросівках є ризик випадково впасти й отримати травму.
Тонка підошва бампів та шипи на підошві
Тонка підошва бампів та шипи на підошві допомагають гравцеві в будь-яку погоду під час гри на газоні. Впевненість у тому, що є необхідне зчеплення, забезпечує комфорт, більшу точність та швидкість. Також у бутсах легше контролювати м’яч під час тренування чи матчу. Стоноги, як проміжний варіант між бутсами і футзалками, оснащені короткими гумовими шипами, довжина яких не перевищує 5 мм, підходять для гри на будь-якому покритті.
Знайти стоноги та інше футбольне взуття можна тут: https://soccerpoint.com.ua/butsy-ua/.
Як правильно обрати бутси?
Вибір футбольних черевиків
Вибір футбольних черевиків залежить від кількох параметрів та факторів. Головними критеріями є:
Критерій | Опис |
Вид покриття | М’який газон, штучна трава, синтетичне поле або навіть паркет. Основним параметром вибору є вид футбольного покриття. |
Частотність занять | Залежить від того, наскільки часто плануєте використовувати бутси. На відкритому полі з будь-яким покриттям, включаючи штучне і вторований грунт, підходять стоноги. |
Стиль гри та позиція на полі | Вибір залежить від вашої ролі у команді. Залежить також від того, чи граєте ви у футбол на відкритому полі або у футзал у спортзалі. |
Розмір та матеріал | Залежить від особистих переваг та комфорту. Необхідно враховувати, що натуральна шкіра кенгуру і теляча відрізняється міцністю і еластичністю, тоді як моделі з поліуретану чи ПВХ пропонують більш доступну ціну, але меншу еластичність. |
Як вибрати устілки для футбольних бутсів?
Оскільки футбольне взуття не повною мірою враховує анатомію людини, згодом стопа опускається під вагою тіла. Це може призвести до плоскостопості, тому краще вибирати спеціальні устілки. Вони мають певні завдання:
- Знижують навантаження на м’язи, суглоби стоп та зв’язки;
- Перешкоджають деформаціям підошви ніг;
- Фіксують зв’язки та суглоби ніг.
Як визначити потрібний розмір бутсів?
Розмір бутсів повинен бути такий, аби взуття щільно сиділо на ногах і не стискало їх. Правильно вибрати пару можна, враховуючи довжину ступнів. Класичним варіантом вважається приміряння. Однак є й інші способи, наприклад, замір папером. Для цього потрібно встати на лист і провести лінію від краю п’яти до краю великого пальця. Отримані засічки виміряйте у довжину.
На що варто звернути увагу під час приміряння?
Під час приміряння звертайте увагу на підйом ноги та зручність. Для цього найкраще шнурувати бутси стоячи. У цей час ноги знаходяться у звичному для гри положенні. Після цього походьте, пострибайте та пробіжіться у взутті, аби відчути його зручність. Якщо обновка використовуватиметься в холоди, то під час приміряння надягніть спортивні шкарпетки.
Як доглядати за бутсами?
Догляд за футбольним екіпіруванням важливий для його довговічності. Тому після кожного заняття потрібно розшнурувати пару й потім виймати ноги. Чищення від бруду слід робити щіткою з натурального ворсу. Аби взуття не втрачало свою форму, після занять кладіть у нього зім’ятий папір аби спеціальний картон. Якщо бутси сирі, то обов’язково висушіть їх у природних умовах.
На останок…
Правильний вибір бутс для футболу забезпечує не тільки комфорт та безпеку під час гри, але й впевненість у кожному вашому кроці на полі. Зважайте на кожен параметр та вибирайте краще для вашої гри. Нехай ваш вибір принесе вам якомога більше перемог та позитивних емоцій!