Ініціаторам опіки над ставком на Ювілейному потрібний документ

Ініціаторам опіки над ставком на Ювілейному потрібний документ

Хочеться, щоб у чистій воді плескалися коропи і товстолобик, а береги пляжу не засмічували, — кажуть мешканці мікрорайону «Ювілейний», які звикли відпочивати біля тамтешнього ставка. Зусиль самих комунальників, схоже, замало. Тож за справу взялися місцеві жителі, які навіть створили для цього громадську організацію. Вони просять міську владу дозволити їм офіційно опікуватися частиною Парку хіміків, де знаходиться ставок і свердловина з фонтаном. Договір на обслуговування з ними укладе міський трест зеленого господарства. Люди запевняють, що комерції не планують, а ставок та земля залишаються власністю громади. Зрештою, міськвиконком дав дозвіл на один рік.

Степан Іванчук, керівник ГО «Став Ювілейний»:

— Це улюблена зона відпочинку, сюди приходять цілими сім’ями. За роки тут уже сформувався цілий осередок небайдужих людей, що дбають про чистоту на цій території. Регулярно самі прибираємо, чистимо ставок, навіть таблички ставимо з проханням не смітити. За потреби, на все самі скидаємося коштами. Робимо профілактичне знезараження водойми природними концентратами, які лікують рибу і щоб шкідливі водорості не розмножувалися й не цвіли влітку. Уже випускали в ставок коропа, білого амура, товстолобика, карася, в’юна, линів. Ми й раніше це все робили, але хочеться мати якісь законні підстави, щоб наводити лад, тому й вирішили заснувати громадську організацію. Я цим в Європі надихнувся: ідеш собі центром невеликого містечка, а там у річечці величезні 10-кілограмові коропи плавають, все навколо окультурено, ніхто не смітить…

Ініціатори поєкту

Більшість мешканців району цінують те, що робимо. Але є категорія людей, з якими іноді непросто, бо на зауваження не реагують. Буває, старші люди повиловлюють рибу і ховають її в траві чи по пакетах, хоча ми виступаємо за спортивну риболовлю. Є ще підлітки, які хуліганять та смітять, а взимку ходять по тонкому льоду — а якщо щось станеться? Ще досі пам’ятаємо, як позаминулої зими на цьому ставку загинув 14-річний хлопець, який прийшов з приятелями і провалився під кригу. Друзів змогли врятувати, а от його — ні… Щоб такої біди уникнути, варто облаштувати освітлення та поставити відеокамери. Все-таки безпечніше буде і батькам спокійніше.

Також у планах — облагородити пляж, щоб людям приємно було прийти і позасмагати. Купатися навряд чи, бо тут свої нюанси — тоді треба, щоб влітку постійно чергував пост рятувальників, а інакше офіційно плавати не дозволять. А от місточки для рибалок можна облаштувати. Було б чудово зробити школу рибалки для молоді: такий безкоштовний гурток, щоб діти менше в телефонах сиділи, а проводили час на водоймі. Вони до нас і так часто підходять, цікавляться, розпитують, що і як ловиться? Хотілося б запрошувати до школи спортсменів-рибалок, які будуть пояснювали якісь деталі ловлі, зможемо проводити змагання. Варто також зробити ремонт фонтанчика, якого він уже давно не бачив. У подальшому, може, й дитячі майданчики у парку трохи окультуримо.

Нічого комерційного ми тут не плануємо, в тому немає сенсу. Просто хочемо, щоб в улюбленій зеленій зоні було чисто і безпечно. Депутат Олександр Нестерук, який опікується цим мікрорайоном, нас у цьому підтримує.

Олена РАКС.

Джерело

Новини Рівного