Хто розлив ртуть неподалік рівненського автовокзалу?

Хто розлив ртуть неподалік рівненського автовокзалу?

Минулої суботи рівнян неабияк заінтригували таблички «Заражено» та люди у костюмах хімічного захисту, які поралися поблизу будинку на Київській, 46 — що ж це таке тут знайшли? Як виявилося, рятувальники збирали по землі кульки сріблястого металу. Звідки посеред вулиці взялася ртуть — невідомо. Кажуть, її запримітила випадкова перехожа, яка вигулювала собаку.

Дмитро Мельник, речник Головного управління ДСНС Рівненщини:

— Наші співробітники виїхали на місце, зібрали знайдену речовину і передали її органам місцевого самоврядування, бо утилізація — це їхня справа. У міськвиконкомі є відповідальний. Має бути експертиза: чи справді це ртуть, чи просто речовина, ззовні схожа. Було її небагато, менше 50 грамів. Такі випадки трапляються нечасто. Якщо знайдете щось подібне, то найперше пам’ятайте, що чіпати підозрілу речовину не можна: треба обгородити місце або попередити інших (особливо дітей), щоб не торкалися — і телефонуйте 101. Інколи нас запитують, а що робити, якщо вдома розбито градусник? Можу заспокоїти, що ртутні термометри уже зняли з виробництва, хіба що у когось залишилися ще старі. Тоді треба відчинити вікна, вдягнути гумові рукавички, узяти липку стрічку і обережно зібрати ртуть у банку чи зіп-пакет, закрити герметично. А забруднене місце двічі помиєте мильним розчином. Ємність передасте голові ОСББ чи управляючому будинку. Якщо ж ні — то телефонуйте рятувальникам, ми розкажемо алгоритм, що робити. Тільки в смітник не викидайте.

До слова, згодом це місце на Київській обстежили ще й фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб — узяли проби. Вміст ртуті у повітрі допустиму концентрацію не перевищив, а от щодо ґрунту розкажуть згодом.

Олена РАКС.

Джерело

Новини Рівного