На світову економіку насувається потужна економічна криза
Ще недавно «найнадійніші валюти світу» вже сьогодні починають стрімко послаблюватися. У зв’язку з цим українці мають переглянути способи заощадження, щоб не втратити свої гроші через такі зміни.
Про те, у якій валюті найвигідніше зберігати гроші українцям, розповів економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ.
Як визначається надійність валюти?
Експерт зазначає, що на надійність валюти впливає два фактори:
- рівень девальвації валюти через інфляцію в національній економіці;
- співвідношення цієї валюти до світових банкнот.
Тобто, щоб обрати найбільш вигідну валюту для зберігання, потрібно звертати увагу на рівень інфляції та обмінний курс основних світових валют.
У яких валютах є сенс зберігати гроші
Попри економічну ситуацію в країні, експерт радить насамперед надавати перевагу гривні.
– У національній валюті заощадження варто мати в обсязі 3-місячного бюджету. Тобто потрібно порахувати, яка сума потрібна вам для комфортного життя на місяць і помножити її на три, – каже експерт.
Для довгострокової перспективи економіст рекомендує обирати все-таки долар. Через те, що на світову економіку насувається потужна економічна криза, усі інші глобальні економічні кластери опиняться не в найкращому становищі.
Каже, економіка США теж зіштовхнеться з певними складнощами, але все одно вона буде виглядати найбільш привабливо серед інших глобальних економік. Мовляв, там уже підняли процентні ставки федерального резерву майже до 4%, тому американський долар уже має перевагу над іншими валютами, наголошує аналітик.
Чому долару вдалося покласти на лопатки інші валюти?
Наразі в Європі розвивається енергетична криза, інсценована рф. Через те, що в США є власний внутрішній ресурс для видобування нафти та газу, економіка країни буде почуватися краще порівняно з іншими.
Олексій Кущ також прогнозує, що через 2-3 роки Європа подолає кризу, тому курс євро знову випередить долар.
Як не наробити помилок при обміні валют
Інший фінансовий аналітик – Максим Орищак – попереджає, що саме в період нестабільності люди припускаються помилок із обміном валют.
Річ у тім, що в період нестабільності люди починають купувати чи продавати валюту не завдяки аналізу, а через власні переживання – тут працює більше психологія. Зазвичай люди здійснюють такі активні операції для того, щоб заробити. Але як показує практика, якщо людина не професіонал, то в неї є великі шанси втратити капітал.
Класична ситуація – людина купує валюту, коли вона дорога, а продає, коли вона дешева. Для того, щоб цього не трапилося, слід диверсифікувати свій капітал і не піддаватися паніці.
Не чекайте новин, а намагайтеся розподілити свої кошти заздалегідь, радить експерт.
Один зі способів – купувати щомісяця валюту, не тільки американський долар, а і євро, а гривню залишати на операційні витрати. Таким чином ви диверсифікуєте свій капітал.
Джерело: Pro Гроші