Лікарня, де допомагають невиліковно хворим, «відбивається» від криміналу

Лікарня, де допомагають невиліковно хворим, «відбивається» від криміналу

Дядьковицька лікарня з центром паліативної допомоги нині активно шукає лікарів: хірурга, педіатра, терапевта. Тому, що звільнилися попередні. Цей заклад — унікальний, тут мають можливість дожити свій вік без болю пацієнти з невиліковними діагнозами. Зокрема, й діти. Однак тепер за сільську лікарню на Рівненщині взялися слідчі, які знайшли в її діяльності порушення. Що буде з лікуванням, якщо усі фахівці підуть? — непокояться родичі пацієнтів.

Ситуацію описала відома волонтерка, яка роками співпрацює з онкохворими, голова БФ «Скарбниця надії» Мар’яна Рева:Чому так сталося? Бо головного лікаря відсторонили від роботи, відкрито кримінальну справу на п’ятьох лікарів та медсестер лікарні. Щодо якості надання послуг, обліку ліків, обліку наркотиків (яких у лікарні багато) слідчі питань не мають. Є запитання щодо отримання коштів від НСЗУ, опитано близько 500 пацієнтів та їхніх рідних, і мають питання по близько 20 епізодах — принаймні так написано в обвинувальному акті.

— Є кілька епізодів, за якими звинувачують лікарів. Частково провина лікарні там є, але це в межах арифметичної похибки. Бо неможливо всі документи оформити правильно, особливо коли відділення переповнене, постійно помирають люди, і лікарці, яка заповняє електронні папери, більше 80 років. Та цій людині треба вклонитися в ноги за те, що вона взагалі ходить на роботу в цей притулок останньої надії для тисяч пацієнтів! Натомість вона має нічний арешт. Із 500 опитаних пацієнтів — кілька випадків!

…Ми не знаємо всіх деталей справи. Багато чого можна відстоювати, вести свідків у суд. Але зараз лікарня фактично руйнується через відсторонення головного лікаря. Я не знаю, що можна зробити. Ми намагались берегти здоров’я лікарів і не говорити про цю справу публічно. Ми не розуміємо, кому вигідно руйнування єдиного в області паліативного стаціонару для дітей та дорослих, який справді працював, — додає Мар’яна Рева.

Марина Кузмічова, ексзаступниця міського голови Рівного, а нині — посадовиця Гощанської громади, розповідає, що про роботу закладу знає з власного досвіду:

— Я пишу як родич пацієнта, котрому надано належну допомогу перед смертю… Протягом півроку управління стратегічного розслідування безжально «розслідувало», допитуючи родичів пацієнтів, а часом і пацієнтів (на знеболювальних), котрих об’єктивними вважати важко…

Підозру висунули: молодій лікарці-педіатру, яка після інтернатури присвятила себе паліативній допомозі невиліковним дітям. 24/7 дзвінки, виїзди на сотні кілометрів, куди відмовлялися їхати інші, турбота і фаховість; лікарці, пенсійного віку — 80+, котра допомагала дорослим хворим і фахово полегшувала біль, попри свій вік; головній лікарці, котра створила з нуля центр, залучила багато благодійників, відремонтувала заклад, постійно шукаючи допомогу хворим: памперси, різні засоби догляду, бо коштів НСЗУ не вистачає на повноцінну турботу. І ще в списку медсестри, що з ранку до ночі «проводять злочинну діяльність», ставлячи крапельниці, роблячи перев’язки, пораючись із пролежнями, змінюючи памперси та одноразові пелюшки.

Я у розпачі, громадські організації доклали чимало зусиль до появи цього центру. Розпач і безнадійність… Не знаю, чи розголос допоможе… Можливо, приглянувся комусь гарний впорядкований заклад…

Ірина Сафонова, яка виконує обов’язки керівника закладу, від коментарів відмовляється — доки ситуація не роз’ясниться.

Олександр Коваль, голова Рівненської ОВА:

— Дядьковицька лікарня з центром паліативної допомоги працює у безперервному режимі. Провів розмову з керівником профільного департаменту ОДА та очільником громади, в управлінні якої перебуває заклад. Приводом стали слідчі дії щодо окремих працівників лікарні. Наразі медзаклад завершує процес контрактування, і жодних загроз для його подальшого існування немає. Доручив департаменту охорони здоров’я ОДА постійно моніторити ситуацію в лікарні та надавати усі необхідні консультації. Наше спільне завдання — щоб люди, яким потрібна допомога, зокрема паліативна, отримували її постійно і у повному обсязі.

Записала Олена РАКС.

Джерело

Новини Рівного