Долають кілометри дороги у мороз, дощ та сльоту. Мова про школярів із села Дюксин. Батьки бідкаються, їхнім дітям доводиться долати майже два кілометри до ліцею дорогою, якою курсують лісовози. А в селищній раді відмовляються, аби шкільний автобус забирав учнів до навчального закладу.
У чому причина — далі у сюжеті Рівне 1.
Жителька Дюксина пані Галина виховує онука. Жінка бідкається, її дитині доводиться долати чималу відстань до школи. Через що у холодну пору школяр часто хворіє.
Аби розв’язати проблему з доїздом дітлахів до школи, батьки зібрали підписи та звернулися до Деражненської селищної ради, аби ті включили в маршрут шкільного автобуса край Дюксина.
Якщо виміряти протяжність дороги за допомогою гугл карт, то від крайнього будинку Дюксина до навчального закладу відстань становить трішки більше ніж 2 кілометри. Тобто законодавством зобов’язується проводити довезення дітей до школи. Однак, як зазначає голова Деражненської тергромади Олександр Лукашець, протяжність дороги до ліцею менша. Відтак і довозити школярів закон не змушує. У ліцеї є один шкільний автобус. Цим транспортним засобом забирають дітей з сусіднього села.
Голова громади каже, для того, аби забрати школярів з околиць Дюксина, потрібно орієнтовно 30 хвилин. Тобто автобус відстань у півтора-два кілометри долатиме за пів години, включно з посадкою та висадкою дітлахів. Чи не забагато це часу — судити не нам. Однак Олександр Лукашець додав, що навіть якщо у ліцею з’явиться другий автобус, в пріоритеті не школяри з Дюксина, а школярі з сусідніх сіл, які добираються рейсовим маршрутним транспортним засобом.