Хтось вечеряє перед телевізором на дивані або ж ставить на столик напої без підставок, хтось любить сидіти на підлокітниках… Ці та інші звички можуть зменшити термін служби меблів.
Ставити напій на стіл без підставки — це те, що ми робимо не задумуючись. Однак ці маленькі кільця конденсації від склянки можуть потрапити в дерево і залишити непривабливі плями, які важко видалити. Ці водяні плями можуть навіть пошкодити покриття столика з часом. Тому слід мати підставки під напої під рукою та привчити себе завжди їх використовувати.
Вечеряти, сидячи на дивані, видається нам затишним. Втім, крихти та розлиті напої можуть створити чимало неприємностей. Подушки утримують шматочки їжі, які можуть викликати шкідників або створювати неприємні запахи.
Тягнути меблі по підлозі під час прибирання кімнати — поширена звичка серед багатьох. У такий спосіб ми не лише залишаємо подряпини на підлозі, але й ослаблюємо з’єднання меблів, через що із часом вони можуть згинатися і ламатися.
Ви щоразу сидите на одному місці на дивані? Це улюблене місце зношується швидше, ніж решта дивана, без обертання подушок. Якщо з часом це не контролювати, поролон або наповнювач всередині подушки стиснеться нерівномірно та призведе до провисання.
У важкодоступних місцях в меблях зазвичай з часом накопичується пил і бруд. Вони зношують поверхні з часом. Тож потрібно регулярно прибирати.
Якщо у вас є меблі, розташовані під прямими сонячними променями, вони, ймовірно, вицвітають набагато швидше, і деформуються. Використовуйте штори чи жалюзі або перелаштуйте кімнату так, щоб сонячне світло не потрапляло прямо на меблі.
Ви помічали маленькі етикетки догляду, які постачаються з новими меблями. Рекомендацій виробника варто дотримуватися. Кожен матеріал потребує різного догляду, і те, що добре для одного предмета, може бути поганим для іншого.
Часте сидіння на підлокітниках стільців і диванів може призвести до ослаблення та згинання, а в гіршому випадку — до руйнування структури гвинта.
Домашні тварини часом «жорстоко» ставляться до меблів: дряпають, стрибають по них брудними лапами, залишають неприємні запахи. Якщо можливо, привчіть своїх домашніх тварин не залазити на меблі або купіть чохли, які легко чистяться або змінюються.
Не всі миючі засоби підходять для меблів. Неправильно підібрані засоби можуть знебарвити тканини або пошкодити делікатні поверхні. Найкраще використовувати м’які неабразивні миючі засоби, виготовлені для матеріалу, який ви чистите.
Стільці, столи чи інші предмети меблів, які кріпляться гвинтами та болтами, з часом можуть ослабнути. Якщо ви проігноруєте це, ваші меблі будуть хитатися або, що ще гірше, розвалюватися. Тож періодично перевіряйте ослаблену фурнітуру.