У Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука відбулася Міжнародна студентська науково-практична конференція «Міждисциплінарні та трансдисциплінарні підходи до європейської інтеграції: постцифрові інновації в науці, освіті, мистецтві, технологіях та культурі». Участь взяли здобувачі МЕГУ та Університету Бат Спа (Велика Британія).
Розпочалася конференція з пленарного засідання, на якому організатори та керівництво університетів окреслили тематику досліджень і зосередили увагу на важливості продовження та поглиблення співпраці, яка триває з 2018 року.
— Сьогоднішня студентська конференція — це результат спільної роботи МЕГУ та Університету Бат Спа, які протягом року готувались до цієї події. Ми цінуємо те, що ви солідарні разом з нами на шляху до миру в Україні та всьому європейському просторі. Сьогоднішня конференція — не просто академічна подія. Це простір діалогу, простір сміливих ідей і міжкультурної взаємодії, де перетинаються наука, культура, технології та мистецтво. Особливу роль у цьому процесі відіграє молодь — студенти, дослідники, науковці. Саме їхній ентузіазм, відвага мислити нестандартно, готовність брати на себе відповідальність за майбутнє — це джерело надії для всіх нас, — відзначив ректор МЕГУ, доктор юридичних наук, професор Віталій Дем’янчук.
Здобувачі обох університетів працювали у межах секцій. Дослідження стосувалися актуальних проблем і перспектив розвитку сучасної педагогіки миру; історичних та культурних трансформацій поточного сприйняття культури; проблем сучасних ІТ і технологій в контексті інновацій та безпеки в цифровому просторі; соціально-психологічних, правових, економічних та екологічних викликів сучасної науки та суспільства; проблем інновацій та безпеки в цифровому просторі, протидії пропаганді, дезінформації та загрозам безпеки в цифровому просторі; інтеграції питань миру, постконфліктного врегулювання та прав людини в освіту; постцифрового самовизначення, людського авторитету та авторства; міжкультурних комунікацій у контексті європейської інтеграції.
— Ми можемо підбити підсумки конференції, яка проходила в надзвичайно дружній і невимушеній обстановці, на засадах толерантності та доброчесності. Співпраця між університетами-партнерами МЕГУ та Бат Спа, чітка підготовка та організація дозволили чітко провести нашу спільну конференцію, — відзначила проректор з наукової роботи, доктор філологічних наук, професор Наталія Мединська.
Кожна доповідь учасника конференції була насичена цікавими ідеями, ґрунтовним аналізом проблематики, важливими результатами, які в подальшому матимуть вплив на постцифровізацію вищої освіти. Дослідники чітко акцентували увагу на необхідності інноваційного підходу до викладання та навчання в умовах глобальних змін, а також на тому, як новітні технології можуть допомогти вирішувати складні соціальні та освітні проблеми, одночасно забезпечуючи рівний доступ до знань та ресурсів.
У заключному слові професор Університету Бат Спа Джон Стрекен наголосив на тому, що насичена і надихаюча конференція зробила два дні разом інтелектуально насиченими і глибоко спільними.
— Ця подія стала свідченням сили міждисциплінарного та трансдисциплінарного мислення — саме того, що потрібно в постцифровому світі, позначеному швидкими змінами, складними викликами та нагальною потребою в людських зв’язках, незважаючи на кордони, дисципліни та мови. Ми вислухали сміливі ідеї, критичні роздуми та нові бачення як від досвідчених науковців, так і від студентів-дослідників. І ми стали свідками надзвичайної динаміки, яка виникає, коли українські та британські інституції об’єднуються — особливо перед обличчям негараздів та потрясінь, — зауважив пан Стрекен.
В умовах євроінтеграційних векторів розвитку української науки й освіти основою та змістом інноваційних освітніх процесів є інноваційна діяльність, сутність якої — оновлення педагогічного процесу, введення постцифрових технологій, нових ідей у традиційну систему, що передбачає найвищий ступінь освітньо-наукової діяльності. Відрадно, що молодь живе майбутнім, дивиться в майбутнє і складає плани щодо вирішення проблем у своєму регіоні, країні та європейському просторі загалом. Це продемонстрували два дні насиченої співпраці учасників конференції. Спільна робота об’єднує віртуально і реально, українську й британську молодь, саме тих, з ким разом реалізовуємо свої мрії. Наступні конференції тільки підтвердять міцність українсько-британської наукової співпраці.