У фокусі перевірки – природничо-наукова галузь
Міністерство освіти і науки України затвердило наказ № від 07.02.2025 «Про проведення в закладах освіти України основного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2025».
Відповідно до наказу, із 17 березня по 04 травня в нашій країні майже у 300 закладах загальної середньої, професійно-технічної та фахової передвищої освіти відбудеться тестування й анкетування 15-річних підлітків у межах основного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA-2025.
До участі в моніторингу міжнародною агенцією Westat буде відібрано понад 10 000 українських учнів і студентів, – повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.
Через тимчасову окупацію окремих територій нашої країни та безпекові ризики до вибірки учасників НЕ ВКЛЮЧЕНО заклади освіти з таких регіонів, як Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська області, а також Автономна Республіка Крим та м. Севастополь.
Таким чином, в основному етапі братимуть участь 15-річні підлітки із закладів освіти 17 регіонів, а саме з Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей та м. Києва.
Основний етап PISA-2025 буде проведено на комп’ютерній основі в приміщеннях закладів, де навчається учнівство чи студентство, відібране для участі.
Традиційно в межах PISA оцінюватимуть компетентності 15-річного учнівства в трьох ключових галузях: математиці, читанні та природничо-науковій освіті.
У фокусі цьогорічного циклу PISA буде природничо-наукова галузь, яка вже була основною в циклах 2006 та 2015 років.
Це означає, що більшість учнів і студентів, відібраних для участі в оцінюванні, виконуватиме, крім іншого, завдання з природничо-наукових дисциплін.
Інноваційною галуззю PISA-2025 стане оцінювання «Навчання в цифровому світі» (Learning in the Digital World), спрямоване на визначення здатності 15-річних підлітків ефективно використовувати цифрові технології та ресурси як у навчанні, так і в повсякденному житті.
Крім того, завдяки фінансовій підтримці ЮНІСЕФ, Україна візьме участь у додатковій опції PISA-2025 — оцінюванні з іноземних мов, а саме з англійської мови (Foreign Language Assessment).
За підсумками PISA-2025 уже восени 2026 року ми отримаємо актуальні дані щодо успішності нашого 15-річного учнівства й студентства.
Частково ці дані відображатимуть, зокрема, і те, як тривала повномасштабна війна вплинула на освітні досягнення наших підлітків, адже, нагадаємо, у 2022 році Україна, попри всі труднощі, пов’язані з початком повномасштабного вторгнення, змогла провести основний етап циклу PISA-2022, – йдеться у повідомленні УЦОЯО.
Раніше на цю тему ми писали:
Страшніше ніж очікували: 40% українських школярів не мають елементарних знань з математики та читання