Європейські чиновники були приголомшені розмовою новообраного президента США Дональда Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним. Адже той погодився на умови агресора.
Однак це стало початком розмов про мирні переговори, повідомляє Bloomberg.
Наразі в Європі схиляться до трьох сценаріїв, які можуть відбутися у найближчий перспективі.
Найбільш ймовірний сценарій
Окупована територія України залишатиметься в підвішеному стані та буде фактично під контролем Росії. Можуть бути якісь обміни територіями між Києвом та Москвою. Предметом обміну стане Курська область.
Україна отримала б якісь гарантії безпеки. Однак про вступ України в НАТО не йдеться.
Якщо європейці зможуть налагодити хорошу лінію зв’язку з Білим домом, вони намагатимуться переконати Трампа підтримувати підтримку Києва з боку США достатньо довго, щоб дати час країнам ЄС нарощувати власні оборонні можливості.
Найкращий сценарій
Ідеальний сценарій для Києва передбачає двостороннє зобов’язання США та європейців втрутитися, якщо Росія знову нападе.
Натомість партнери Києва можуть взяти на себе зобов’язання збільшити військову підтримку України та відновити або посилити санкції проти Росії.
Вони також могли б допомогти Україні розвинути власну оборонну промисловість і відновити її сили, щоб служити головним стримуючим фактором проти Росії.
Якщо ЄС зможе виконати все це, це може прокласти Україні шлях до приєднання до НАТО через 10 років.
Найгірший сценарій
У кошмарному сценарії для Києва – це втрата повної підтримки президента США Дональда Трампа, який зупинить військову та фінансову допомогу.
Росія і США укладуть мирну угоду, яка дійсно заморозить війну в Україні. Однак ця угода дасть час Росії, щоб переозброїтися.
Україна збереже незалежність, що дозволить почати відбудову країни після війни. Але Росія буде мати вплив на значні українські території, що заблокує вступ України до НАТО.
Країни Балтії опиняться під прицілом Росії, яка розглядає їх як частину Російської імперії. Путіну навіть не потрібно починати повномасштабну атаку на країни Балтії, щоб досягти своїх справжніх цілей. Гібридна операція з розпалювання місцевих заворушень може дати Кремлю привід для обмеженого вторгнення, нібито для захисту російськомовних громад. Подібну тактику Путін застосував на сході України в 2014 році.
Якби Вашингтон відмовився приєднатися до сил НАТО для протидії такій атаці, тоді Путіну вдалося б створити розкол між США та їх союзниками по ЄС, що було давньою метою.