Поліція хоче в Рівному відремонтувати два приміщення — під поліцейські станції

Капітан поліції із Дубенської громади Юлія Паламарчук вважає: важливо, щоб була довіра населення, а вона починається із налагодженої комунікації

У Рівному можуть з’явитися власні поліцейські офіцери громади. На відміну від звичних дільничних, у цих буде більше обов’язків і повноважень — зможуть не тільки хулігана на дорозі затримати чи домашнього насильника втихомирити, а ще й соціальні проблеми місцевих жителів вирішити. Кілька років тому цей проєкт почали запроваджувати в різних громадах області, й тепер Рівненщина — в лідерах по Україні. Нині черга дійшла до обласного центру.

Що потрібно міським офіцерам громад для роботи, на чому будуть їздити, де працювати і хто за все це платитиме — нещодавно обговорювали на депутатському дні.

Руслан Стрельбіцький, заступник начальника Головного управління Нацполіції у Рівненській області:

— Поліцейський офіцер громади — це універсальна людина, яка може на будь-яке звернення громадян реагувати, за винятком хіба розслідування кримінальних злочинів. Загалом в області працює 108 поліцейських офіцерів громад, плануємо ще 90. Бачимо позитивну динаміку з головами громад, з депутатським корпусом.

На території Рівненської громади буде працювати 35 офіцерів. Кандидати проходять співбесіди, де враховують їхню мотивацію, пройдуть поліграфи, будуть відправлені на навчання і пройдуть курс, який їм знадобиться на практиці. Офіцери громад працюватимуть на поліцейських станціях, які будуть розташовані на тій території, яку вони обслуговують. Щоб було як з медиками, де кожен знає свого терапевта і може до нього звертатися.

Ми підібрали два приміщення в Рівному — на Князя Романа, 12-А і на Студентській, 7. Наші спеціалісти підрахували, скільки потрібно коштів: на Князя Романа піде два мільйони гривень, а на проведення робіт на Студентській, де велике приміщення — 4,1 млн. Проєкт масштабний, і в цьому частково є підтримка Нацполіції. Кошти на придбання транспортних засобів мають йти за принципом 50х50: тобто половину виділяє громада, а половину — Національна поліція. Один придбано, ще 34 автомобілі треба.

Віктор Шакирзян, в.о. міського голови Рівного, після обговорення цього питання на депутатському дні, повідомив, що є ще багато нез’ясованих питань, які потребують уточнення, і поліція готова надати додаткові роз’яснення. Щоправда, є документ від обласної військової адміністрації стосовно того, щоб все-таки надати субвенцію і виділити певні кошти на цей проєкт.

Олена РАКС.

Джерело

Новини Рівного