Ситуація навколо аварійного будинку на вулиці Симона Петлюри, 26 неабияк розбурхала місцеву громадськість. Деякі рівняни вважають, що він має історичну цінність, тож його треба відреставрувати і зберегти, а не продавати, навіть подали петицію обласній раді. Інші ж нагадують, що стан будівлі – жахливий, а величезних коштів на капремонт узяти ніде.
Учора профільна економічна комісія розглядала електронну петицію з вимогою зберегти будівлю, а також відремонтувати та пристосувати приміщення за кошт обласного бюджету – для створення ветеранського та волонтерського хабу.
Які результати і що думає з цього приводу, розповів голова обласної ради Андрій Карауш:
– Колегіальне рішення більшості депутатів – не підтримувати електронну петицію. Будівля, збудована до 1936 року (точних даних немає), НЕ Є об’єктом культурної спадщини. Це офіційна інформація від обласного управління культури. Будівля розвалюється і становить для людей реальну небезпеку. Згідно з архівними документами, ще у 1978 році 65% зовнішніх стін було визнано "ветхими/аварійними", внутрішні стіни, перекриття і підлога – на 60%, дах – на 50%. "Будівля місцями загрожує обвалом" – це примітка з обстеження майже 50 років тому. 1984-й рік, висновок комісії: "Будівля аварійна, не підлягає ремонту". 2010-й рік, висновки державної інституції: "стан будівлі на Петлюри, 26 визнано непридатним щодо подальшої експлуатації". Балансоутримувач несе відповідальність, якщо там травмуються або загинуть люди. Це важливо розуміти. Відхилення петиції не означає, що ми припиняємо діалог з фондом "Руєвит", який перебуває в аварійній будівлі. За результатами зустрічі з ними раніше, ми офіційно запропонували на вибір кілька приміщень у центрі Рівного. Одне із них – на вулиці 16 Липня, де створюється ветеранський хаб. До моменту, поки не знайдемо приміщення для фонду, ніякого продажу не буде. Тим більше, що аукціон потребує ґрунтовної підготовки; Комісія рекомендувала ОДА спрямувати усі гроші від можливого відчуження будівлі через аукціон – на потреби українського війська.