Свербить голова: чи треба йти до лікаря

Свербить голова: чи треба йти до лікаря

Лікарі називають багато причин, через які може свербіти шкіра голови. Відповідно, і методи позбавлення від проблеми відрізняються. Якщо шкіра нестерпно свербить протягом кількох днів, треба піти на прийом до дерматолога або трихолога.

Шкірні покриви не мають спеціальних рецепторів, які здатні викликати свербіж. Розрізняють кілька видів свербежу, наприклад, викликаний дерматологічними недугами, пов’язаний із захворюваннями внутрішніх систем і органів, викликаний розладами психіки і багато інших. Іноді голова може свербіти й без видимих на те причин.

Часто свербіж виникає під час зміни шампуню, бальзаму чи маски або якщо погано промити волосся після миття. Висипання може стати реакцією на склад фарби, що спровокував алергію. Причиною може стати й зачіска — волосся, постійно стягнуте у тугий хвіст, закріплене гумкою або шпилькою, може провокувати відчуття стягнутості й свербіж.

Лущення може з’явитися через брак вологи в організмі, використання косметики з дуже агресивними формулами і часте миття. Для усунення симптому треба пити хоча б 1,5 літра звичайної чистої води на день, обирати шампуні з м’якими формулами, додатково зволожувати шкіру тоніком і носити відповідний до сезону головний убір.

Голова може почати свербіти й через недотримання правил гігієни, оскільки на шкірі і в ділянці фолікулів скупчуються пил, залишки стайлінгових засобів, природні виділення, створюючи сприятливе середовище для розмноження шкідливих бактерій. Рішення одне: регулярно мити голову шампунем, що відповідає типу волосся і шкіри голови.

Себорея. Хвороба більш відома як лупа і здатна викликати відчуття свербежу. Впоратися з нею у більшості випадків допомагає спеціальний шампунь, але якщо він не забезпечує потрібного ефекту, потрібно буде пройти курс лікування, призначений дерматологом.

Деякі препарати — естроген, сивмастин, аміодарон та інші можуть спровокувати свербіж і викликати подразнення. У цьому випадку курс лікування бажано переглянути. Можливо, лікар змінить дозування препарату.

Педикульоз. Заразитися вошами може будь-хто. І розглянути самостійно цих дрібних паразитів складно, тому за підозри на вошей треба попросити когось із рідних перевірити волосся. Із педикульозом швидко й ефективно можуть впоратися аптечні засоби.

Короста. Вона зачіпає шкіру не тільки голови, але і усього тіла, або окремих його ділянок. Хвороба вимагає обов’язкового лікування з використанням препаратів із сіркою, кротамітоном, перметрином. Для усунення свербежу в комплексі призначають антигістамінні препарати.

Фолікуліт. Це захворювання — запалення волосяних цибулин. Можна вилікувати за допомогою сольових компресів і антибактеріального мила. Якщо за кілька днів свербіж не минув і навколо волосся зберігаються червонуваті плями або прищики з білим вмістом, треба звертатися до фахівця — трихолога або дерматолога.

Псоріаз. Ця хвороба проявляється червонуватими піднятими плямами, вкритими білястими лусочками, і сильним болісним свербінням. При її слабкому ступені рекомендоване використання шампунів із саліциловою кислотою, яка послаблює свербіж і зменшує бляшки. У складних випадках потрібне комплексне лікування під наглядом фахівця.

Джерело

Новини Рівного