Інфляція через війну впливає не лише на комуналку та продукти на ринку, а й на дитяче дозвілля. Із 1 вересня у Рівному та Квасилові планують підвищити плату за навчання у місцевих мистецьких школах. Так що батькам доведеться щомісяця віддавати уже дещо більші суми за те, що їхня дитина навчиться грати на музичних інструментах або писати пейзажі. Таке рішення невдовзі прийматимуть члени міськвиконкому.
Наскільки зросте оплата? Найдорожче у Рівному обійдеться навчання у художній школі — 450 гривень на місяць. А от юним музикантам треба буде викласти по 425 грн за навчання гри на фортепіано або гітарі; по 300 грн за уроки гри на арфі, скрипці, саксофоні та 310 грн — на ударних інструментах. Найдешевше — по 225 гривень щомісяця — коштуватиме навчатися гри на духових та народних музичних інструментах, як-от цимбалах, домрі, бандурі, сопілці, а ще на баяні чи акордеоні. У відділі сольного співу з осені доведеться платити по 465 грн щомісяця, академічний та народний спів дешевший — по 330 і 225 гривень відповідно. Заняття із хорового співу — 260 гривень щомісяця, а з хореографії — 345 грн. У Квасилівській музичній школі навчання значно дешевше: по 250 гривень з одного учня щомісяця і лише за уроки гри на фортепіано та гітарі братимуть по 350 грн.
Якщо порівнювати з нинішніми розцінками, то плата за навчання стане більшою на 25–50 гривень щомісяця. Безкоштовно ж навчатися мистецтва можуть діти, чиї батьки є учасниками бойових дій або загинули на війні, з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти з інвалідністю, а також сироти та позбавлені батьківського піклування.
Альтернативою державним мистецьких школам є навчання у приватних педагогів. Але тут за один урок вокалу, танців чи гри на гітарі доведеться викласти приблизно таку ж суму, в яку обійшовся би цілий місяць навчання у міській музичній школі. З плюсів — індивідуальний підхід до кожного учня та більше свободи у творчості, коли можна одразу вивчати улюблену мелодію, а не починати з азів класичної музики. До прикладу, в одній з приватних студій у Рівному за пробний урок вокалу беруть 300 гривень, а за подальші заняття — уже по пів тисячі. Так само тримати пензля юних художників навчать за 200–400 гривень за одне заняття, а уроки танців або гри на різних музичних інструментах у приватників можуть обійтися і по 2–2,5 тисячі гривень щомісяця, залежно від кількості занять та популярності викладача.
Олена РАКС.