Ця помилка буде коштувати вам врожаю: де НЕ можна садити цибулю та часник?

Не всі городники про це знають

Наближається час, коли багато дачників замислюються про посадку озимих культур – йдеться, звичайно ж, про цибулю та часник.

Якщо ви хочете отримати гідний урожай, підійдіть до вибору місця для цих рослин.

Наприклад, на ділянках, згаданих нижче, вирощувати ці культури не варто – марно витратите сили.

Після цибульних культур

Луку та часнику не місце там, де вони вирощувалися до цього. Ви повинні бути впевнені, що попередні «жителі» не хворіли на такі захворювання, як пероноспороз, фузаріоз і сіра гнилизна.

Буває так, що альтернативи немає – у цьому випадку ґрунт слід удобрити та засіяти сидератами. Рекомендується провести подвійний посів сидератів, наприклад, спочатку висадити віку, а потім суміш сидератів.

Часник

А ось грядки, що залишилися після бобових (гороху, квасолі), кабачків і огірків прийдуть якнайкраще.

Після фенхелю та базиліка

Протягом попереднього пункту: фенхель і базилік не підходять як попередники для цибулі та часнику, оскільки виділяють особливі речовини, що пригнічують зростання культурних рослин.

Місце, яке підтоплюється навесні

Якщо навесні або в відлизі ділянка з цибулею і часником, що росте на ньому, буде підтоплюватися, культури, найімовірніше, не перенесуть зиму.

Рослини, про які йдеться, віддають перевагу швидше за посуху, ніж надлишку води.

Якщо ґрунт занадто вологий та інших варіантів для посадки немає, слід вжити заходів щодо відведення води. Можна викопати канави, встановити дренажні труби або створити невеликі грядки.

У тіні

Якщо ви вирішили ризикнути й висадити цибулю та часник у ділянках, де панує тінь, заздалегідь приготуйте засоби боротьби з пероноспорозом – вони стануть вам у пригоді.

Джерело

Новини Рівного