В очах — пісок! Що треба знати рівнянам про синдром сухого ока

В очах — пісок! Що треба знати рівнянам про синдром сухого ока

Відчуття стороннього тіла в оці, печіння, зниження чіткості зору, сльозотеча — «класичні» симптоми синдрому сухого ока. Найчастіше це трапляється взимку та навесні, коли різко змінюється температура повітря. Якщо не лікуватися, можна зіткнутися з такими ускладненнями, як кератит чи кон’юнктивіт.

При цьому захворюванні порушується цілісність слізної плівки, яка вкриває зовнішню оболонку очного яблука, живить тканини ока киснем і корисними речовинами. Коли цілісність плівки порушується, очі втомлюються, стають більш чутливими до подразників, зневоднюються, що безпосередньо впливає на якість і чіткість зорового сприйняття. Очі нестерпно чешуться і печуть, оскільки недостатньо зволожені й захищені. Мікрочастинки декоративної косметики або пилу, який осідає на поверхні рогівки, вітер, сонячне світло їх подразнюють.

Що буде, якщо синдром сухого ока не лікувати? Можуть розвинутися розлади рогівки, кератит (запальне захворювання рогівки), кон’юнктивіт (запалення кон’юнктиви ока). А оскільки симптоми синдрому не є специфічними, то лікарі не радять займатися самолікуванням: купувати зволожувальні краплі, вітамінні комплекси, роботи вправи для очей. Найбільш правильний шлях — звернутися до лікаря-офтальмолога, який з’ясує точну причину порушення. Якщо це синдром сухого ока, то чим він зумовлений: дефіцитом вироблення сльози чи порушенням ліпідного шару, через що слізна плівка надто швидко випаровується. Тільки в такому разі лікування буде ефективним та безпечним для здоров’я.

Джерело

Новини Рівного