Ніщо не викликає таких бурхливих дискусій, як розподіл коштів з міської скарбниці. На чому зекономити, а куди варто перекинути? Минулого четверга депутати у сесійній залі вирішували, на що місто витратить понад 58 мільйонів гривень від перевиконання загального фонду бюджету та понад 500 тисяч вільних залишків.
Декілька мільйонів гривень перепаде медикам. Зокрема, міській дитячій лікарні потрібен мільйон на капремонт даху стаціонару № 2, ще півтора — на капремонт Центру реабілітації та відновного лікування у тому ж стаціонарі, 500 тисяч піде на реконструкцію сходів з вертикальною підйомною платформою у стаціонарі, а 1,1 млн — на придбання радіочастотної плазмової хірургічної системи. Іще 200 тисяч гривень коштуватиме ремонт підлоги у поліклініці при лікарні.
Центральна міська лікарня попросила 5,7 млн грн на капремонт проїздів та облаштування парковки, мільйон — на капремонт підвалу і облаштування укриття в терапевтичному корпусі, ще 320 тис. грн — на ремонт колоноскопа. Замислилися про паркомісця для водіїв з інвалідністю та під’їзд для «швидкої» і у ЦМЛ № 2: для початку їм потрібно 378 тисяч на виготовлення проєктно-кошторисної документації. А от міський пологовий будинок потребує обладнання на 3 млн гривень і ще 200 тисяч — на ремонт даху господарського корпусу.
Освітяни просять з бюджету пів мільйона на ремонт підвалу під укриття в дитсадку № 27, а ще понад 4 млн — на капремонт покрівлі ясел-садка № 57. Гроші на ремонти виділять також школам. Зокрема, в 1,5 млн гривень обійдеться ПКД на капремонти їдалень та харчоблоків для шести міських ліцеїв. Ліцею № 8 потрібно пів мільйона на ремонт харчоблоку. Гуманітарна гімназія хоче за 2,8 млн грн утеплити фасад, замінити вікна-двері та евакуаційні сходи. Значно менші суми просять на ПКД для «Престижу» та Центру Надії. Ліцей № 2 сподівається за 345 тисяч відремонтувати спортзал, а утеплення фасаду ліцею «Українського», що знаходиться по сусідству з ним, обійдеться у 2,4 млн. На програму відпочинку та оздоровлення у пришкільних таборах під час канікул спрямують 2 мільйони.
Ніяк не завершиться капремонт у музичній школі ім. Лисенка, що на вул. 16 Липня — цього разу затребували 480 тисяч гривень на коригування ПКД.
Потрібні капремонти і в закладах соціальної сфери: 1,2 млн для господарських приміщень для центру надання соцпослуг на вул. Дубенській та 693 тис. — для центру реабілітації дітей з інвалідністю «КРОК». Мільйон гривень передадуть обласному бюджету на соцпослуги для рівнян, які проживають в інтернатах. Також передбачили кошти для виховання юних спортсменів: 196 тис. грн на поточний ремонт у ДЮСШ № 1, понад 400 тис. — на ПКД для ДЮСШ № 2 олімпійського резерву та ще 300 тис. — для реконструкції ДЮСШ № 3. А майже 7 млн гривень спрямують як субвенцію обласному бюджету — на програму розвитку фізичної культури та спорту.
З-поміж інших великих витрат — різні муніципальні програми та проєкти. Зокрема, управління містобудування та архітектури хоче 2 млн грн на будівництво першої черги водопроводу в мікрорайоні «Тинне№. Ще понад 5,3 млн грн — на другу чергу школи № 14 на вулиці Боженова, протирадіаційне укриття та проєктні роботи. Також по 800 тисяч з лишком — на будівництво каналізаційної мережі на вулиці Рилєєва та реалізацію проєкту від НЕФКО, що стосується енергоефективності бюджетних будівель та вуличного освітлення.
Понад 10 млн потрібно і департаменту економічного розвитку на програми «Тепле місто», «Енергодім Рівне», «ГрінДім Рівне», на муніципальну програму сталого розвитку. А управління комунальною власністю потребує 1,1 млн грн на те, щоб двері в укриттях по місту відчинялися автоматично під час повітряної тривоги. А з найбільших витрат комунальників у департаменті інфраструктури та благоустрою — 2 млн грн на капремонт перехрестя вул. Академіка Грушевського — Богдана Хмельницького, з влаштуванням світлофора. Ще два мільйони передбачено на підтримку «Квасилівтеплоенерго», а 7,6 млн — на програму мобілізаційної підготовки та оборонної роботи.
Віктор Шакирзян, секретар міської ради Рівного:
— Під час чергового пленарного засідання Рівнеради одним з головних питань став розподіл коштів бюджету громади. Пріоритетним вже традиційно стали питання підтримки Збройних сил України та Сил оборони. Зокрема, субвенції з бюджету Рівного цього разу отримали відразу 18 військових частин. На потреби цих військових частин у техніці та обладнанні з міського бюджету було виділено майже 11 мільйонів гривень. Під час сесії було виділено кошти на ремонт рівненських шкіл і дитячих садків. Крім того, з міського бюджету було виділено чимало коштів на ремонти у медичних закладах міста. Зокрема, на капітальний ремонт підвалу з облаштуванням протирадіаційного укриття терапевтичного корпусу центральної міської лікарні, капітальний ремонт Центру реабілітації та відновного лікування та ремонт даху в міській дитячій лікарні та ремонтні роботи в інших медзакладах міста.
Олена РАКС.