Правоохоронці мають претензії до медиків лікарні у Дядьковичах, які працюють у центрі паліативної допомоги.
Це завдало шкоди роботі закладу, повідомляє керівниця благодійного фонду «Скарбниця Надії» Мар’яна Рева.
– Я не вірила, що театр абсурду дійде до цього. Що можна на порожньому місці знищити лікарню. Одна з найкращих лікарень України, куди їздили на навчання спеціалісти з інших міст.
Дитяче відділення вже закривається, педіатр звільнилась, нового знайти не можуть і лікарня не може укласти договір з НСЗУ на дитячий паліатив. З виїзної бригади для дорослих звільняється хірург, контрактування теж під питанням. Якщо лікарня не законтрактується коштів НСЗУ вистачить на два місяці на виплату зарплати.
Чому так сталося? Бо головного лікаря відсторонили від роботи, відкрита кримінальна справа на п’ятьох лікарів та медсестер лікарні. Щодо якості надання послуг, обліку ліків, обліку наркотиків (яких в лікарні багато) слідчі питань не мають. Є питання щодо отримання коштів від НСЗУ, опитано близько 500 пацієнтів та їх рідних і мають питання по близько 20 епізодам, принаймні так написано в обвинувальному акті.
Пацієнти особливі, це важко хворі люди, це люди які помирають, багато людей з деменцією та під дією важких седативних та знеболюючих препаратів. Дехто з них взагалі не розумів де знаходиться, майже ніхто не знав прізвища лікарів, які до них приїжджали, а слідчі про це питали. Запитували також точну дату і час коли до пацієнтів приїжджали лікарі. Це виїзна бригада, лікарі можуть приїжджати до пацієнта додому кілька разів на місяць. Багато з вас пам’ятає що було кілька місяців тому? Хто пам’ятає по годинам коли до нього приїжджали лікарі, коли була госпіталізація? Рідні пацієнтів так і казали "ви смієтеся?
Є кілька епізодів, по яким звинувачують лікарів, частково провина лікарні там є, але це в межах арифметичної похибки. Бо не можливо всі документи оформити правильно, особливо коли відділення переповнене, постійно помирають люди і лікарці, яка заповняє електронні папери більше 80 років. Та цій людині треба вклонитися в ноги за те, що вона взагалі ходить на роботу в цей притулок останньої надії для тисяч пацієнтів. Натомість, вона має нічний арешт.
З 500 опитаних пацієнтів кілька випадків! Не закрили випадок в той же день, а закрили на наступний. Серйозно? В умовах відключення світла і відсутності інтернету в селі? Лікарня, нагадаю, не в обласному центрі, не в столиці, а в селі посеред поля. Кошти за цей один день рахують як вкрадені у держави, – розповідає благодійниця у Facebook.
На ситуацію уже відреагували у Рівненській обласній військовій адміністрації.
Керівник Рівненщини Олександр Коваль збирав на нараду керівників усіх профільних управлінь, яким був даний наказ зробити усе, щоб медичний заклад працював.
– Доручив Департаменту охорони здоров’я ОДА постійно моніторити ситуацію в лікарні та надавати усі необхідні консультації.
Наше спільне завдання, щоб люди, яким потрібна допомога, зокрема, паліативна, отримували її постійно і у повному обсязі.
Наразі медзаклад завершує процес контрактування, і жодних загроз для його подальшого існування немає, – стверджує очільник області.