Cучасний, безпечний та комфортний простір для дітей
Масштабний та важливий спортивний проєкт стартував у Рівному – тренери збірної України з боксу Валерій та Богдан Даніленки відкрили спортивну секцію з боксу для дітей. Маленькі спортсмени займаються тут абсолютно безоплатно завдяки підтримці бізнесу: автозаправного комплексу мережі «Паливо» «РУХ» та торгової марки «Гощанські ковбаси». Саме вони створили для дітей сучасний, безпечний та комфортний простір.
Все змінила війна
У 2022 році у Рівному, на базі спортивного простору «Праджат» почала працювати перша школа боксу. Її відкрив заслужений тренер України з боксу Валерій Даніленко, який тренував членів національної збірної й співпрацював, зокрема, з Олександром Усиком та іншими відомими боксерами.
Після повномасштабного вторгнення Валерій Даніленко залишив рідний Харків і переїхав до Рівного разом з сином — тренером молодіжної збірної з боксу Богданом та кількома перспективними боксерами — призерами чемпіонатів Європи та світу серед молоді. За словами Валерія Даніленка, його товариші Олексій Яницький та Володимир Зленко допомогли їм облаштуватися.
«І ми відкрили свій перший зал, де почали тренуватися. Олексій Яницький і Володимир Зленко допомогли відкрити нашу школу боксу. Тож у нашої школи є чотири засновники: я, син мій, Володимир Зленко і Олексій Яницький»,- розповів Валерій Даніленко.
Для дітей усе найкраще: завдяки АЗК «РУХ» та «Гощанським ковбасам» у Рівному займається спортом багато підлітків
У Національній збірній України Валерій Даніленко працює 17 років. Разом з батьком поїхав з Харкова і тренер молодіжної збірної з боксу Богдан Даніленко, який також вже має 15 років тренерського досвіду. Крім тренерів, переїхало до Рівного і кілька їхніх вихованців. Нині вони тренуються, а на всеукраїнських змаганнях виступають за Харківщину та Рівненщину.
Пізніше з’явилася ідея створити спортивну секцію з боксу для дітей у Рівному. Цей проєкт підтримав соціально-відповідальний бізнес – автозаправний комплекс мережі «Паливо» — «РУХ» та торгова марка «Гощанські ковбаси». Тож тепер тут свої перші удари роблять шістдесят дітей з Рівного. І все це абсолютно безоплатно.
«Через пів року після нашого переїзду у нас з’явилася ідея, щоб створити соціальний проєкт для Рівного. Бо у мене було бажання у місті відкрити дитячу секцію, щоб діти могли безоплатно тут займатися. Цю ідею підтримали в автозаправному комплексі мережі «Паливо» — «РУХ». Також долучилася торгова марка «Гощанські ковбаси».
Вони нам створили чудові умови: відкрили новенький зал, оплатили заробітну плату тренерам. Тому це у нас повністю соціальний проєкт. Він дуже важливий для дітей, там немає ні платників, ні дорослих. Тобто, виховуємо там майбутніх Усиків і Кличків»,- каже Валерій Даніленко.
За словами тренера Валерія Даніленка, автозаправний комплекс мережі «Паливо» — «РУХ» та торгова марка «Гощанські ковбаси» одразу підтримали ідею створити секцію для занять боксом для дітей у Рівному.
Вони створили не тільки сучасні та комфортні умови, а й подбали про безпеку, адже приміщення одночасно ще й слугує укриттям. Тепер батьки спокійні, бо знають, що їхні діти у безпеці під час повітряної тривоги.
«Спершу це здавалося чимось неймовірним, але завдяки підтримці АЗК «Рух» та «Гощанські ковбаси» ми це зробили. В нас з’явився повністю новенький зал, усі витрати вони взяли на себе.
Нам тільки потрібно було набрати дітей, для них — це абсолютно безоплатно. Не всі батьки зараз можуть платити за спортивні секції. Такою і була головна ціль цього проєкту – зробити так, щоб у нас були безоплатні групи.
У спортивній залі, де проводять тренування, є зона фізичної підготовки, боксерська та снарядна зона.
«Зроблено все від душі. І, що найголовніше, приміщення розташоване у підвалі. Тож воно слугує одночасно як укриття. Там можна навіть проводити тренування, коли йде тривога. Це дуже зручно. І батьки не турбуються.
Ми проводили збори, куди запросили представників компаній. Батьки висловлювали вдячність, бо їхні діти зайняті, під наглядом. Ми забрали їх з вулиці.
Я сам, наприклад, виріс в Харкові і застав всі ці лихі часи. Теж виріс на вулиці. Богу дякувати, що були спортивні секції безоплатними. Я теж пішов в секцію боксу, потрапив в правильні руки. А сьогодні вже передаю ці свої знання. Мій син пішов також у бокс, а тепер вже працює тренером. Це його, скажімо так, свідомий вибір».
Богдан Даніленко працював старшим тренером молодіжної збірної Харківської області. Його учні були чемпіонами Європи серед юнаків, фіналістами чемпіонатів Європи серед молоді. Є серед його вихованців і чемпіони країни серед дорослих.
«У нас взагалі є і дівчата, і хлопці. Гендерна рівність. Дівчаток не так багато. Скажімо, основна маса хлопчиків. Але, у нас рівні умови. Тренер – це не просто техніка. Це ще й психологія, це правильний підхід до дітей, які тільки ростуть»,- розповідає він.
Також відомий тренер розповів про свій вибір у житті, важливу філософію виховання, що має на меті загартувати характер та особистість спортсмена. Зізнається, що так починається становлення майбутнього чемпіона. Каже, що тренерство – це не просто робота, а покликання.
«Я займаюся з хлопцями вже з 12 років та із старшими. Спочатку діти починають займатися боксом саме на результат. Далі з цього віку йде їх становлення як спортсменів, як боксерів. Потім, скажімо так, у дорослому боксі, вже свої проблеми.
Тоді хлопцям треба шукати і зарплати, і можливості, і квартири. А вже тренер стає менеджером, психологом. Також він і лікар, і катмен, і психолог, і менеджер. І батько, і мама.
Тренер – це не про гроші, то більше така духовна робота. Треба бути фанатом. Тому у нас з батьком така династія. Я дуже полюбляю цей спорт. У мене був переломний момент, коли я закінчив боксувати в 17 років. Я рік гуляв, займався різними справами, а потім зрозумів, що без боксу не уявляю життя. Тому вже 15 років працюю тренером, за свою кар’єру виховав 11 майстрів спорту. Загалом, у мене сотні учнів. Тож я радію, що в нас є такий класний проєкт для дітей у Рівному»,- каже тренер Богдан Даніленко.
Богдан Даніленко також розвінчує популярні стереотипи про боксерів. Адже вигадані речі часто лякають батьків та змушують задуматися, чи варто туди відправляти свою дитину. Але бокс – це не про удари, чи бійки.
«Бокс – це життя. Боксом треба жити. Це не про те, як когось відлупцювати. Ні. Бокс – це швидкі шахи. Де треба швидко аналізувати ситуацію, швидко приймати рішення. Іноді трапляються смішні випадки. Коли приходять клієнти і кажуть, що бокс – то не для інтелектуальних людей. А коли вони самі пробують працювати, стають на ринг, – нічого не виходить. А як руки з ногами зв’язати, питають. Це дуже важко. Тож в цьому спорті інтелект відіграє дуже серйозну роль. Тому бокс – це далеко не бійка. Це справді шахи»,- розповів тренер.
Головна мета – забрати дітей з вулиці
Тренери розповідають, що сьогодні дуже важливо, аби діти, підлітки знаходили свої правильні захоплення у житті. Це потрібно для країни та батьків, які будуть спокійні, бо їхні діти займаються улюбленою справою, а не шукають пригод та неприємностей на вулиці чи в Інтернеті, поки ті працюють.
«Відтак, цим проєктом, який вдалося реалізувати спільно з АЗК «РУХ» та ТМ «Гощанські ковбаси», хочемо показати, що дітям треба прищеплювати важливі речі.
Головне, щоб вони пішли з вулиці, не вживали спиртного, наркотиків, менше сиділи в телефонах, комп’ютерах. Дітей треба чимось зайняти. Є така гарна приказка: «Спортсменом можеш ти не бути, але людиною ти маєш бути обов’язково». Спорт – це дисципліна. В тебе з’являються якісь обов’язки. І вони дуже допомагають у житті. Спорт виробляє важливі риси характеру. А бокс, кажуть, це маленька проєкція життя»,- підсумував мету проєкту Богдан Даніленко.
Під час одного тренування у боксерському залі може займатися близько 25 дітей. Тому команда вже з нового навчального року готується зустрічати більше сотні майбутніх чемпіонів. Кажуть, що потенціал є. Відтак, основний набір розпочнеться з 1 вересня.
на правах реклами