Упродовж року учасники громадської організації “513 за Фаренгейтом” виготовили і передали бійцям орієнтовно 200 безпілотників. Деталі для дронів виготовляють на 3D-принтері або замовляють за кордоном, а збирають дрони переважно у себе вдома, після роботи.
Рівнянин Сергій Бондаренко упродовж року власноруч збирає дрони для українських військових на передову. Робить це спільно з іншими волонтерами громадської організації "513 за Фаренгейтом", повідомляє Суспільне.
– Дрон складається з рами, моторів, камери, відеопередавача, плати керування дроном, і основного — комп’ютера. Також є різні модифікації дронів, до яких встановлюють скиди. Це можуть бути друковані скиди, можуть бути ніжки для того, щоб дрон було комфортніше саджати, і багато чого можна надрукувати на 3D-принтері, — розповів Сергій Бондаренко.
Частину деталей для дрона чоловік замовляє в міжнародних інтернет-магазинах, а деякі елементи виготовляє власноруч на 3D-принтері.
– Після того, як ми базово встановили мотори й камеру на раму, переконались, що вона добре скручена, я встановлюю політний контролер, який якраз обробляє усю інформацію від моторів, від периферії, будь-яких елементів, — пояснив волонтер ГО "513 за Фаренгейтом".
Людина, яка підпаює двигун, повинна мати хороший зір та координацію рухів, зауважив Сергій Бондаренко і додав, що навчитися збирати дрон може кожен:
– Є люди, які раз у місяць віддають певну частину зароблених коштів на те, щоб ми продовжували цю справу і збирали FPV. Вони слідкують за нашими звітами і таким чином віддячують нам за потуги допомогти армії.
Перед тим, як відправити безпілотники на схід, волонтери тестують їх на справність, швидкість та висоту польоту.
– Хоча б кілька разів потрібно перевірити всі налаштування, спробувати його також із навантаженням, щоб він себе добре поводив, і його не кидало, не трусило, а щоб ним було зручно керувати, — додав волонтер ГО "513 за Фаренгейтом" Олександр Ібулаєв.
Перевірку пройшли 28 дронів, які встигли підготувати волонтери. Їх передали військовослужбовцю одного з батальйонів безпілотних систем.
– Хлопці допомагають нам і з ремонтом, і виготовляють дрони, і це хороші дрони. Вони передають їх нам, і ми цими дронами воюємо. Хлопці допомагають нам більше ніж пів року, мабуть. Чим більше якісних дронів, тим кращі результати нашого війська, — розповів військовик Андрій.
Загалом упродовж року волонтери передали військовим приблизно 200 дронів.