Мало хто задумується про безпечність засобів для миття посуду. А ця рідина може завдавати шкоди здоров’ю, причому непомітно. Все тому, що на тарілках та іншому посуді залишаються залишки засобів для миття, які погано змиваються. Хоча візуально їх і не видно, та потім вони потрапляють до організму разом з напоями чи їжею.
Повністю змити засіб для миття посуду досить важко. Аби змити більшу частину потрібно змивати лише гарячою проточною водою впродовж 2–3 хвилин. Найкраще з цим поки що справляється лише посудомийна машина. Якщо її використовувати, то небезпечної рідини на стінках посуду залишається набагато менше. Хоча змивається далеко не все.
Нутриціологи наголошують, що основним компонентом всіх мийних засобів для посуду є так звані поверхнево-активні речовини, які виготовляють із продуктів переробки. Саме завдяки їм з’являється густа піна, а жир відмивається навіть у холодній воді.
Коли ці компоненти потрапляють в організм, то навантажують його токсинами. Особливо дістається органам детоксикації, які допомагають очищати тіло. Поступово відбувається отруєння та інтоксикація зсередини.
Відразу цей вплив людина не відчуває, адже дози дуже маленькі. Однак коли вони систематично і регулярно отруюють організм, через роки результати впливу все ж можна помітити. І людина тоді не може зрозуміти, звідки в неї взялася алергія, хвороба чи проблеми зі шкірою.